Jak się opalać w solarium?

Solarium sprawia, że wychodzisz z niego nie tylko opalona, ale też przyjaźniej nastawiona do świata, bo pod wpływem światła w organizmie powstają endorfiny – hormony szczęścia. Jak więc bezpiecznie opalać się w solarium?

Solarium- według jego twórców –  zostało skonstruowane tak, by lampy, w przeciwieństwie do słońca, emitowały tylko promienie UVA. Uważano je bowiem za mniej szkodliwe dla skóry – miały dawać szybką opaleniznę bez niebezpieczeństwa poparzenia, za co obwiniano promienie UVB.

Jak korzystać z solarium? Najważniejsze zasady

Korzystaj ze sprawdzonych solariów. Łóżka muszą być serwisowane, konserwowane, a lampy regularnie wymieniane.

Upewnij się, czy łóżko opalające zostało zdezynfekowane po poprzednim użytkowniku.

Korzystaj tylko z jednorazowych ręczników. Jednorazowe kapcie i bielizna powinny być w Twojej obecności wyjmowane z opakowania.

Przed opalaniem zawsze smaruj się profesjonalnymi kosmetykami do opalania w solarium. Do wyboru są przyspieszacze do opalania, bronzery, w tym bronzery z efektem tigle i thermo, oraz 2w1 czyli bronzery przyspieszające opalania. Do twarzy musimy stosować specjalistyczne kremy np. Soleo Face Bronzer – mieszanina naturalnych bronzerów jak erytruloza, beta-karoten i ekstrakt z orzecha włoskiego w połączeniu z DHA zapewnia szybkie przybrązowienie cery. Bez efektu smug! Wydobywa ze skóry jej naturalnie piękny odcień brązu, a przy tym rewelacyjnie pielęgnuje zapewniając spektrum działania przeciwzmarszczkowego. Masło Shea, olej sojowy, z orzeszków arachidowych oraz buriti fantastycznie wzmacniają i regenerują, nasączając skórę nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, przeciwutleniaczami i witaminami oraz chroniąc przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Renomowani producenci posiadają także kremy do opalania w solarium przeznaczone do poszczególnych partii ciała np. nóg. Dobrym przykładem jest Soleo Legs – jego profesjonalna formuła bogata w DHA, tyrozynę oraz ekstrakt z orzecha włoskiego i miedź, nie tylko szybko nadaje nogom cudowny, ciemny odcień brązu, ale także przyspiesza pojawienie się Twojej naturalnej opalenizny, dla jeszcze lepszych i pełniejszych efektów. Lekko rozgrzewająca formuła, wspomaga krążenie i dotlenienie skóry, abyś mogła przekroczyć swoje indywidulane bariery w opalaniu i cieszyć się jeszcze głębszym, dłużej utrzymującym się odcieniem brązu. Aloes w połączeniu z olejem szafranowym skutecznie dba o optymalne nawilżenie i regenerację

Obowiązkowo używaj okularów ochronnych, bo promienie UVA zwiększają ryzyko powstania zaćmy. Samo zamknięcie oczu nie wystarczy.

Po powrocie do domu zawsze stosujemy balsamy nawilżające, najlepiej profesjonalne balsamy po opalaniu, które mają specjalistyczny skład pozwalający utrwalić opaleniznę..

Częstotliwość opalania w solarium oraz czas spędzony w solarium powinien być ściśle dopasowany do naszej karnacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *